Hackaton - medijska pismenost - fake news

                                                                                          hackat

U subotu, 28. studenog održano je natjecanje Hackaton – medijska pismenost – Fake news. Na natjecanju je sudjelovala ekipa škole Vice Vlatkovića u sastavu: Ria Radić, David Vukoša, Luka Peričin, Gabrijel Krišto i Dominik Kovačević. Mentori ekipe su: Sanja Miočić, Kristina Krstić i Tomislav Bašić. Cilj natjecanja je bio izrada kampanje u kojoj će se promicati ljudska prava, tolerancija i demokratske vrijednosti, sve kroz prizmu sve češćih netočnih ili lažnih informacija koje se pojavljuju u medijima ili na društvenim mrežama. Na natjecanju je sudjelovalo 10 škola iz Hrvatske. Naša ekipa je svojom kampanjom osvojila zasluženo prvo mjesto koje nosi nagradu od 3000 eura i put u Sofiju. Ekipa „Strukovnjaka“ se pokazala iznimno potkovanom u korištenju digitalnih alata te isto tako i poznavanjem teoretskog dijela iz područja društvenih znanosti. Kampanja naših učenika je naglasak stavila na problem migracija,  stereotipova i predrasuda kojima se imigranti susreću. Osim kampanje, učenici su izradili i web stranicu i instagram profil na kojem se planiraju daljnje aktivnosti u sklopu projekta. Ovo je već drugi Hackaton ove školske godine na kojem „Strukovna“ osvaja prvo mjesto. Ova činjenica daje poticaj našim učenicima i mentorima da se i dalje uključuju u ovakve manifestacije i nastave razvijati kompetencije 21. stoljeća.